Prevence zubního kazu pro 2. stupeň – „Zdravý úsměv“

V dubnu se uskutečnila další z pravidelných akcí VkZ, tentokrát pro žáky 2. stupně. Nejprve jsme si vysvětlili pojem hygiena z obecného pohledu a připomněli si, jak je obzvlášť v této době důležité dodržovat hygienické návyky. Poté jsme se zaměřili na hygienu zubní. Jak již název napovídá, tématem byla správná péče o zuby. Cílem preventivního programu bylo seznámit žáky nejen s anatomií a významem zubů, ale hlavně osvojit si preventivní triádu. Během programu byly představeny různé druhy pomůcek na čistění zubů. Připomenuta byla i rizika kouření a jejich vliv na kvalitu chrupu. Na závěr si žáci osvojené poznatky procvičili v krátkém testu a ověřili si, jak správně ochránit své zubní zdraví.

Mgr. Pavla Bišková